Slider

Chwila cierpliwości...

Casio Vintage AD520

Dziś będzie nieco nietypowo bo o zegarku tzw. analogowo - cyfrowym. Bardzo wygodnym rozwiązaniu do dziś chętnie kupowanym. Jest to zegarek kwarcowy, na głównym cyferblacie odczytujemy godzinę z tradycyjnych wskazówek a do tego mamy jeszcze mały wyświetlacz poniżej na którym mamy czas podany w cyfrach arabskich.

Model poniżej odkąd ujrzałem był na "wish liście" no i się udało - jest nietypowy i trudny do upolowania bowiem to starszy krewny doskonałej linii zegarków kwarcwo - analogowych z serii AMW (np. AMW320). Jednokierunkowy solidny bezel, układ przycisków 8-4, oprócz zegarka funkcje 12/24h, alarmu i stopera. Do pełni szczęścia brakowało by podświetlenia, ale jest nie potrzebne przy doskonałej lumie - zegarek przy niewielkim naświetleniu świeci momentalnie i długo. 

Poniższy model jest już sterany życiem ale w ogóle mi to nie przeszkadza łącznie z dużą rysą na szkle - ot prawdziwy kawał zegara - kawał bo ma ok 40mm i 22mm w uszach. Nie mając akurat takiego paska czy bransolety zrobiłem do niego beżowy solidny pasek a'la nato z tym że na zwykłą parcianą szlufkę. Całość naprawdę cieszy oko i nie chce się go zdejmować z ręki.

Chyba najciekawszym elementem tego zegarka jest jego kolorystyka, stal, czerń i złote elementy  - na żywo prezentują się znakomicie.

Na ręku - solidny kawał maszyny ze świetnie spasowanym 60-cio klikowym bezelem chodzącym bez żadnych luzów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz