Slider

Chwila cierpliwości...

MQJ - prosty submariner

MQJ to w zasadzie można powiedzieć Polskie odkrycie. Jest to zegarek stylizowany na divera, ale na stylizacji się nie skończyło - w zasadzie ma on wszelkie cechy prawdziwego divera - jak się uda egzemplarz (...) to jest wodoszczelny, koronka zakręcana, bezel obrotowy, solidne szkło i bransoleta z pełnych ogniw. 

Dla czego Polskie odkrycie? Dla tego ze jest to zegarek chiński, ale odnaleziony i spopularyzowany przez rodzimych amatorów zegarków. Jego "odkrywcy" zebrani na jednym z najciekawszych jeśli nie najciekawszym polskim  forum o zegarkach chińskich i nie tylko - Forum Chinawatches zaczęli MQJ'e sprowadzać do polski i tak to się zaczęło. Powstały rozliczne modyfikacje "mody" tego zegarka, ale mimo to jest on dalej produktem raczej niszowym, nikt się nie zajął jego dystrybucją (mimo bardzo atrakcyjnej ceny) a zegarek naprawdę wart polecenia - solidny, dobrze leży na ręku w zasadzie taki low-cost diver

Na koniec zagadka co to znaczy MQJ? Przy okazji przyznajmy jest to najsłabszy element zegarka czyli niezbyt starannie i ładnie wykonane logo, wielu użytkowników je usuwa.

Otóż MQJ to po chińsku skrót od Mei Qian Jin (美千金), a to z kolei znaczy...piękna córka w (z) bogatej rodzinie. Ot taki lingwołamek.

A teraz sam zegarek:

"Inspiracja" kultowym modelem rolexa jest, hmm... - widoczna?

Wykonanie, spasowanie detali, wykończenie powierzchni bardzo mile zaskakuje in plus.

Na szkle jest również lupka - co odważniejsi odklejają ja po lekkim i wprawnym podgrzaniu.

No i nieszczęsne logo - najsłabszy punkt tarczy.