Slider

Chwila cierpliwości...

Rozmowy o zegarkach - czym są?

Jak zapowiadałem tutaj od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem przeprowadzenia cyklu rozmów, bo wywiad to za duże słowo, o zegarkach. Rozmów pokazujących jak różnie podchodzimy do przedmiotu jakim jest zegarek, co w nim nas urzeka oraz jakie emocje i historie się z nim łączą. Pierwsze wywiady już za nami, możecie je przeczytać w tym wątku oraz tutaj.


Co do pytań są one różne w zależności  od  osoby z którą rozmawiam zazwyczaj jednak kilka z nich jest stałych, pytam więc m.in o:


Czym jest dla Ciebie zegarek?

Pytanie brzmi może trochę sztampowo, nudnie, ale odpowiedzi są bardzo różne, od wystudiowanych, takich jak brzmieć powinny - po spontaniczne. Zresztą okazuje się, że zegarek bardzo rzadko jest dla właścicieli urządzeniem tylko i wyłącznie odmierzającym czas. To coś o wiele więcej - przedmiot zdecydowanie bliższy niż inne akcesoria.


Na co zwracasz uwagę przy wyborze zegarka?

To pytanie jest pretekstem do dłuższych obserwacji związanych z naturą naszych zakupów i przesłanek którymi się kierujemy podczas zakupu.  Raz jest to zniszczony i sterany "rusek" z bazarku, innym razem owoc długich poszukiwań i negocjacji.


Chwila na wspomnienia - pamiętasz swój pierwszy zegarek?

Jest to najbardziej "wspomnieniowy" element rozmów, obraz jaki się wyłania pokazuje w jakich okolicznościach mamy swoją pierwszą styczność z zegarkiem w ogóle, a kiedy już zazwyczaj jako ludzie dorośli zegarki odkrywamy na nowo i rodzi się w nas do nich pasja.


Z kim chciałbym rozmawiać?

W ramach tego cyklu jestem otwarty na wszelkie kontakty. Będzie można przeczytać tu wypowiedzi nie tylko kolekcjonerów, pasjonatów ale także amatorów posiadających jeden zegarek, kobiet i mężczyzn, ludzi starszych i młodszych. Znajdzie się tu również rozmowa z miłośnikiem nowych technologii, człowieka, który... nie nosi zegarka. Z nim również mam zamiar porozmawiać o tym dla czego tak jest i czemu w jego i wielu innych ludzi opinii zegarki są już passe a czas odczytujemy z ekranów mobilnych urządzeń.


Zachęcam do kontaktu na adres: blogzbiegiemczasu@gmail.com