Slider

Chwila cierpliwości...

Orient Grafitowy

Witam po długiej przerwie, planów i tekstów zapisanych w blogu ale nie publikowanych cała masa, czas nadrobić te zaległości. Doceniam też zainteresowanie i liczne pytania jakie otrzymuję - jeśli na jakieś jeszcze nie odpowiedziałem - wkrótce to uczynię. Na wiosnę kilka nowych nabytków, zacznę tradycyjnie od Orienta. Tym razem długo poszukiwany model grafitowy, co prawda ideałem jest wersja duża tzw. "patelnia" której grafitowy kolor w połączeniu ze złotymi indeksami i elementami nadaje mocno militarny charakter, ale i ta ujdzie. Specyfikacji i zalet nie będę powtarzał - cóż od ponad roku to moja ulubiona marka ze względu na mechanizm, oraz funkcjonalności. Zapraszam do obejrzenia kilku ujęć. Nowe teksty oraz rozmowy o zegarkach już na dniach.

Co Orient to kolejna ciekawa tarcza - tu połączenie lekkich prążków wokół tarczy z ciekawymi indeksami.


Wprawne oko zauważy krzywo nałożoną lumę na wskazówce godzinowej - na początku sądziłem że to jakaś ingerencja ale po dokładniejszym zbadaniu obstawiam, że jednak wada produkcyjna.

Paseczek mimo że 18mm sprawia wrażenie solidnego, do tego jest miękki i przyjemnie się go nosi, nie wiem jednak czy nie jest za gruby optycznie i nie wykluczam zmiany w przyszłości na nieco cieńszy.

2 komentarze :

  1. Do dzisiaj nie uświadamiałam sobie, że aż tyle można napisać o zegarkach :) W sumie zegarki trochę straciły na popularności odkąd staliśmy się użytkownikami komórek, często je nimi zastępujemy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można pisać o wiele wiele więcej - są pasjonaci i fora gdzie pisze się w zasadzie tylko o zegarkach. Moje notki to raczej stopniowa digitalizacja zbioru i świadomość, że wciąż pozostaje do opisania kilka set zegarków. Zgadzam się co do tego że straciły na popularności ale było to jakiś czas temu teraz za sprawą większej świadomości, zmian w modzie i stylu życia przeżywają renesans czemu kibicuję, a komórki w niczym nie przeszkadzają - w końcu z telefonów stały się urządzeniami do wszystkiego. Dziękuję za komentarz

      Usuń