Slider

Chwila cierpliwości...

W czarnej Rakiecie

Wczoraj pokazywałem zestaw z Rakietą w srebrnej kopercie, można go zobaczyć tutaj. Dziś obiecany zestaw z tym samym zegarkiem w odmianie o czarnej tarczy plus jeden z moich ulubionych noży, zobaczcie sami:


O samej Rakiecie mogliście przeczytać w poprzednim wpisie zatem kilka słów o nożu. Szwedzka stal oraz kunszt w produkcji noży jest znany od lat. Mówimy nawet o szlifie skandynawskim. Dziś Mora jest liderem segmentu tanich noży codziennego użytku dodatkowo z dużą rodziną noży dla rzemieślników, monterów, elektryków i pasjonatów majsterkowania. Oczywiście ma też noże wojskowe, survivalowe, a od niedawna w kooperacji z Light My Fire noże bushcraftowe z zintegrowanym krzesiwem.

Bardzo cenie sobie te noże i mam ich sporo z różnych czasów, w tym poście pokazywałem klasyczny model , co prawda bez jelca, z drewnianą rękojeścią i bardzo dobrymi właściwościami tnącymi.

Dziś prezentowany model to tani powszechnie dostępny model, stal węglowa łatwo powlekająca się nalotem (co tylko dodaje charakteru) - jednym słowem nóż do wszystkiego - idealny do zestawu Every Day Clock / Every Day Carry

Proporcje klingi do rękojeści są tu doskonale dobrane - w sam raz do drobnych prac.Trudno mi powiedzieć która wersja tarczy jest lepsza - rozwiązanie jest jedno - mieć obie.


Mora Sweden - znak jakości, jeśli sami macie coś twej firmy to wiecie, jak nie to warto się przekonać. Doskonała ergonomia, jakość wykonania, ostrość i wyważenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz